Biyografi

Gramafonu Kim Buldu, Kim İcat Etti?

Bir ses veya müzik çalar tasarlamak için ilk çabalar 1877 yılında başlayan Thomas Edison onun kalay folyo gramofon icat. Kelime “fonograf” yuvarlak silindir kaydedilen seslerin, cihazı için Edison’un ticari isim oldu. Fonograf üzerindeki ses kalitesi kötüydü ve her kayıt bir tek oyun sürdü. Edison’ın fonograf izledi Alexander Graham Bell’in grafofone. Birçok kez oynadı olabilir grafofone kullanılan balmumu silindirler, ancak, her silindir ayrı ayrı aynı müziği kitlesel üreme yapan kaydedilir veya graphophone ile imkansız geliyor gerekiyordu.

1887 – Emile Berliner Gramofon Ve Kayıtları icat

8 Kasım 1887 tarihinde, Emile Berliner, Washington DC’deki bir Alman göçmen işçi, patentli ses kaydının başarılı bir sistem. Berliner silindir Kaydı durdurmak ve düz diskler veya kayıtları Kaydı başlatmak için ilk mucit oldu.  İlk kayıtları daha sonra çinko, ve sonunda plastik, cam yapılmıştır. Ses bilgisi ile spiral oluk düz kayıt içine kazınmış oldu. Kayıt gramofon döndürülebilirdi oldu. Gramofon ve “kol” titreşim kayıtlarında oluklar okuyun ve gramofon hoparlöre bilgileri aktaran bir iğne yaptı. Berliner diskleri (kayıtları) kalıpları yapıldığı master kayıtları yaratarak kitlesel üretilen olabilir ilk ses kayıtları vardı. Her kalıp, diskleri, yüzlerce basılı edildi.

Gramofon Şirketi

Emile Berliner kitle onun ses diskler (kayıtları) üretmek için “Gramofon Company” ve onları oynamıştır gramofon kurdu. Onun gramofon sistemi Berliner tanıtmanıza yardımcı olacak iki şey, onun sistemini kullanarak kendi müziğinizi kaydetmek için popüler sanatçıların ikna oldu. Berliner şirketi ile erken imzalanan iki ünlü sanatçı Enrico Caruso ve Dame Nellie Melba idi. O Francis Barraud resminin kullanıldığı zaman yapılan ikinci akıllı pazarlama hareket Berliner, 1908 yılında geldi Sahibinin Sesi yaptığı şirketin resmi marka olarak ‘.

Emile Berliner gramofon ABD’de başarılı bir ürün yaptı Victor Talking Machine Company (RCA) kayıt yapma gramofon ve yöntem için yaptığı patent için lisans haklarını sattı. Berliner diğer ülkelerde iş yapma devam etti. O Montreal, Kanada, Almanya Deutsche Grammophon ve İngiltere merkezli bir Gramofon Co, Ltd yılında Berliner Gram-o-telefon şirketini kurdu

Berliner mirası aynı zamanda bir köpek resmi bir gramofon ile çalınmakta efendisinin sesini dinleyerek, onun marka olarak yaşıyor. Köpeğin adı Makası oldu.

Emile Berliner Elridge Johnson ile oynatma makinesi geliştirmeye çalıştı. Elridge Johnson Berliner gramofon için bir bahar motorunun patentini aldı. Motor döner eşit bir hızda döner yapılmış ve gramophone fazla olmayan yandan marş vardı.

Marka Sahibinin Sesi Emile Berliner tarafından Eldridge Johnson tarihinde kabul edildi. Johnson, Victor kayıt katalogları ve sonra diskleri kağıt etiketler üzerinde baskı başladı. Yakında, “Sahibinin Sesi” hala kullanımda, bugün dünyada en iyi bilinen markalarından biri haline geldi.

1876 ​​yılında Emile Berliner bir icat mikrofon bir telefon konuşmasında verici olarak kullanılır. ABD Centennial Fuarı’nda, Emile Berliner, Bell Şirket telefon gösterdi görmüştü ve yeni icat telefon artırmanın yollarını bulmak için ilham kaynağı oldu. Bell Telefon Şirketi mucit ile geldi ve 50.000 $ Berliner mikrofonu patent aldım ne etkilendim.

Emile Berliner – Diğer Buluşlar

1908 – radyal uçak motoru

1919 – bir helikopter

1920 – akustik karolar

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı