Genel

Kuzey Kutbu’nu Kim Buldu

Dünyanın üst tarafı olarak kabul edilen Kuzey Kutbu (Arktika) dünyamızın kuzey tarafında yer almaktadır. Kuzey buz denizin ortasında yer alan kuzey kutbu coğrafik olarak bir kara parçasına sahip değildir. Yani hiç kara, toprak yoktur. tamamen buzlardan oluşmuştur. Bu sebeple kuzey kutbunda kalıcı bir yerleşim istasyonu kurulamamıştır.

Olmuştur bir çok radikal değişiklikler dünya iklim yüzyıllar boyunca. Çevresel konularda, özellikle küresel ısınma artık sadece korumaktadır iki kelime medyanın dili, ama orada was küresel ısınma, 55 milyon yıl önce. Tabii ki, ne seyahat bireysel olayı falan sonra medya.

Araştırma, çıkıyor, o kadar yoğundu ki, küresel ısınma, 55 milyon yıl önce, ılıman bir iklim hakim Kuzey Kutbunda kavramak bitkiler, transformed into the land of the ice. Küresel bir “ısınma” sen merak dönüşümü nasıl ıssız, buz adam. Bu biraz karışık.

400 metre derinliklerinden çevreleyen deniz, Kuzey Kutbu, çalışmaları mevduat, led bizim edinme tarihi ile ilgili önemli bulgulara of the earth. Bilim adamlarının derdi, nasıl noktası kutup buz kesmek için kullanılır günlük güneşlik. Biz merak ediyoruz bu konuda. Durumu:

Bu çalışmalar, araştırma gezileri için deniz altında 2004 yılında başladı. Dip yapılan çalışmalar arasında, Sibirya, Grönland ve olan sıkıştırılmış çıkarmak için, mineraller ve fosiller yüz milyonlarca yıllık tarih ve gizem kutup devam yavaş yavaş başlayın çözülmeye.

Karşılık, eski küresel ısınma, 55 milyon yıl önce, dünya atmosferinin neden olduğu bilinen bir salgı sera gazları önemli ölçüde. Bu arttırdığı, Yeryüzünde, sıcaklık 5 derece. Work around the absence of kutup buz ve su sıcaklığı 18 derece civarında kalmıştır, ani ısınma su sıcaklık 23-24 derece ve sular kadar yükselmesi ile kaplı tropik Apectodinium sebep olan tek hücreli bir tür. Etkisi, bu yaratık su ve tuz kaybı oranı azalmış, nehirler denize. In bu ortamda, hangi bitki bir su su içine kalın bir tabaka kaplama neden Azolla kazandırmış. Burada, bilim adamlarının varlığı ile barınak ortamı yapar arasında bağlantı hızlı sıcaklık düşüşü. Be bitki örtüsü ile kaplı, bu dev bir su birikintisi, neden çekilmesi, atmosferdeki karbondioksit, yani ters bir önceki sera gazı etkisi. Bu mekanizma, başlangıç dönemi iklim ve buz açmıştır için, ciddi bir oyun.

Önce bu çalışmalar, sadece 3 milyon yıl önce düşünüldü buzlanma Arktika. Ama şimdi, işi olduğu ortaya çıktı, 55 milyon yıl tarih. Bu zorlayan bilim adamları, çalışma için ne olur önümüzdeki zaman içinde, doğal olarak. Durum değişti Arctic görüyoruz kurulması olasılığı bir şemsiye kokteyller sarhoş tatil köyleri, ve ne kadar inanılmaz ve imkansız, ama ne oldu, yeryüzünde bir gezegende yaşıyoruz bizi ilgilendiren açısından hatırlama haber düşünüyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı