Biyografi

USB’yi Kim Buldu, Kim İcat Etti?

Bir USB flash sürücü entegre bir Universal Serial Bus (USB) arayüzü ile flash bellek içeren bir veri depolama aygıtıdır. USB flash sürücüler genelde çıkarılabilir ve yeniden yazılabilir, ve bir disket daha fiziksel olarak daha küçük. En az 30 gr. [1] mevcuttur 256 gigabayt Eylül 2011 sürücüleri (GB) olarak, 2 terabayt kadar büyük depolama kapasiteleri beklenen kapasitesi başına boyut ve fiyat sürekli iyileştirmeler ile planlanmaktadır. [3 ] Bazı kullanılan bellek yongası tam türüne bağlı olarak, 100.000 yazma / silme döngüsü kadar izin verir, ve 10 yıl saklama süresine sahiptir.

USB flash sürücüler genellikle disket veya CD-ROM olarak kullanıldığı için aynı amaçlar için kullanılır. Bunlar daha küçük, daha hızlı, kat daha fazla kapasite binlerce var ve onlar hiçbir hareketli parça var çünkü daha dayanıklı ve güvenilir. Yaklaşık 2005 yılına kadar, birçok masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda disket sürücüleri ile birlikte, ancak disket sürücü USB port lehine terk edilmiştir.

USB flash sürücüler, Linux, Mac OS X, Windows ve diğer Unix benzeri sistemler gibi birçok BIOS açılış ROM gibi modern işletim sistemleri tarafından özgün olarak desteklenen USB yığın depolama standardı kullanın. USB 2.0 desteği ile USB sürücüler daha fazla veri saklamak ve daha hızlı aktarmak CD-RW veya DVD-RW sürücüler gibi çok daha büyük bir optik disk sürücülere göre ve bu Xbox 360, PlayStation 3, DVD oynatıcılar gibi birçok diğer sistemler tarafından ve bazı okunabilir yapabilirsiniz mobil akıllı telefonlar gelecek.

Hiçbir şey bir flash sürücü mekanik olarak hareket eder; bilgisayarların depolama sadece başka bir sürücü olarak bilgisayar işletim sistemi ve kullanıcı arayüzü görünmektedir, mekanik bir disk için aynı sistem komutları kullanarak flash sürücü veri okuma ve yazma, çünkü vadeli sürücü devam etmektedir. Flash sürücüler mekanik oldukça sağlamdır.

Bir flash sürücü devre elemanları taşıyan küçük bir baskılı devre kartı ve USB bağlantısı, elektrik yalıtımı ve örneğin cebinizde veya bir anahtarlık üzerinde taşınabilir plastik, metal veya kauçuk durumda, içinde korunur oluşur. Bu korunmasız eğer hasar muhtemel olmasa da, USB konektörü, çıkarılabilir bir kap veya sürücünün vücut içine geri çekme ile korunuyor olabilir. Çoğu flash sürücüler standart tip-A kişisel bir bilgisayarda bir bağlantı noktasına takmayı sağlayan USB bağlantı kullanıyorsanız, ancak diğer arayüzleri için sürücüler de mevcut.

USB flash sürücüler, USB bağlantısı ile bilgisayardan güç çizin. Bazı cihazlar USB flash depolamaya sahip dijital ses çalar fonksiyonelliğini, onlar müzik çalmak için kullanılan sadece bir pile ihtiyaç duyar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı