İnternet

Videoyu Kim Buldu, Kim İcat Etti?

Videobandlar 1960 da ortaya çıktı,günümüzde video kayıtları çoğu manyetik bant üzerinde yapılmaktadır. Magnetik bant video üzerinde kayıtların televizyon görüntülerinin tekrarlanabilmesi örneğin spor karşılaşmaları  bir pozisyon tekrarı tekrardan izlene bilmesine olanak tanımakta am video kayıt aygıtları evlerde gösterimi 1970 yıllında gerçekleşti.

Televizyon programları kayda alınıp tekrar seyredildi, bugün aygıt sahipleri daha çok piyasadaki hazır dolu bantlara kaydedip bu filmi daha sonra televizyon istasyonlarına satılmadan önce  seyredebilmektedirler sonraki yıllarda kaset biçimnde satılmaya başlandı. En yaygın iki sistem vardı, VHS&BETAMAX sistemleri  bulunmaktaydı. Taşınabilinir video kameraları ile kayıt kullanmak üzere geliştirildi daha küçük boyutlu başka sistemlerde mevcudur.

Video diskler magnetik bantlar daha uzun ömürlü video bant yaklaşık 100 gösterim den sonra yıpranmaya başlar yüzeydeki oksit katmanı yavaş yavaş dökülür. Video kameralar üç ana guruba ayrılır, birinci olarak video bantlara kayıt yaparak bunları televizyon ekranında izlemesini sağlamıştır, bunalar ev tipi kameralardır.

İkinci olarak gurup kameraları eğitim ve sanayi alanlarında mevcuttur, bunlar çok karmaşık düzene sahiptir. Üçüncüsüde kameralar televizyon yayınları için çekim yapmak için kullanılan video kameralarıdır, televizyon kameralarına benzerlik içermektedir, hafif ve daha kolay taşınır. Kayıt için bir çok kez kullanılır, bu sayede istediğimiz kadar çekim gerçekleştirebiliriz.

Kamera sabit bir düzeyde üç ayaklı sehbayı oturtmalıyız, çekim sırasında kamera aşagıya yukarıya düz şekilde eğilebilmesine sebep veren üç ayaklı sehba daha kullanılıştır. Video kamerasıyla kayıt yaptıktan sonra videyo göstericisi kullanarak çekimimizi televizyon ekranında oynatabilirler ve de ev yapımı televizyon programları suna biliriz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı